Centrum Medyczne Suliga - chirurgia plastyczna

Blog

Jak przygotować się do zabiegu odsysania tłuszczu?

Decyzja o poddaniu się zabiegowi odsysania tłuszczu to ważny krok w dążeniu do wymarzonej sylwetki. Aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty, warto zadbać o właściwe przygotowanie przed zabiegiem. Wpływa to na komfort, bezpieczeństwo oraz efektywność samej procedury.

Czytaj dalej

Jaki jest sposób na opadające powieki?

Opadające powieki to problem, z którym zmaga się wiele osób. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje różnorodne zabiegi, które pomagają przywrócić młodzieńczy wygląd. W niniejszym artykule omówimy dwa z nich.

Czytaj dalej

Wskazania do usunięcia znamion skórnych - jakie zmiany należy usuwać?

Znamiona skórne to zmiany, które mogą pojawić się na skórze w różnych okresach życia. Choć większość z nich jest niegroźna, niektóre mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Dlatego warto wiedzieć, kiedy warto wykonać usuwanie znamion i jakie zmiany należy usuwać.

Czytaj dalej

Jak odpowiednio dbać o piersi po operacji powiększania?

Operacja powiększania piersi jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w Polsce. Aby osiągnąć optymalne rezultaty i uniknąć powikłań, ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarskich oraz odpowiednia pielęgnacja piersi zarówno przed, jak i po operacji. W niniejszym wpisie podpowiemy, jak prawidłowo dbać o piersi po zabiegu powiększania ich objętości.

Czytaj dalej

W jaki sposób dbać o nogi po usunięciu żylaków?

Po usunięciu żylaków ważne jest odpowiednie dbanie o nogi, aby wspomóc proces gojenia i zapobiec ewentualnym powikłaniom. Oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji nóg po usunięciu żylaków.

Czytaj dalej

Jakie są przyczyny powstawania żylaków?

Żylaki to problem nie tylko natury estetycznej, lecz przede wszystkim zdrowotny. Nieleczone mogą być przyczyną bólu, a w skrajnych przypadkach nawet zagrozić życiu pacjenta. Czym w zasadzie są żylaki i jak dochodzi do ich powstawania? O tym opowiemy w dzisiejszym wpisie.

Czytaj dalej