Centrum Medyczne Suliga - chirurgia plastyczna

Blog

Plastyka nosa - kiedy jest przydatna, a kiedy niezbędna?

W przypadku operacji chirurgicznych niezwykle ważne jest ocenienie gotowości pacjenta na jej wykonanie i swego rodzaju wyrzeczenia, których będzie zmuszony stosować przez pierwsze dni po operacji. Nie inaczej jest z plastyką nosa, która może być nieraz tylko zabiegiem korekcyjnym a w innych przypadkach niezbędną operacją. O czym dokładnie mowa?

Czytaj dalej

Jak przygotować dziecko do operacji usunięcia migdałków?

Operacje usunięcia migdałków to jedne z częściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych u dzieci. Zabiegi takie wykonywane są w znieczuleniu ogólnym i dlatego dziecko powinno być do nich odpowiednio przygotowane. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Czytaj dalej

Bezdech senny a otyłość – jak na siebie wpływają

Bezdech senny to poważna dolegliwość, która występuje podczas snu i dlatego nie jest łatwo ją zauważyć. Niestety niesie ona za sobą szereg negatywnych konsekwencji dla chorego. Dowiedz się, jakie są jej objawy oraz czy istnieje związek pomiędzy bezdechem sennym a otyłością.

Czytaj dalej

Jakich zaleceń należy przestrzegać po operacji odstających uszu?

Otoplastyka, czyli korekta odstających uszu, to jeden z zabiegów zaliczanych do tzw. plastyki ucha. Wykonuje się go w przypadku nadmiernego odstawania małżowin usznych u osób, które chcą w ten sposób skorygować swój wygląd. Można go przeprowadzać już u dzieci od 6. roku życia, czyli od momentu, kiedy wzrost małżowiny jest ustabilizowany.

Czytaj dalej

Żylaki nóg w młodym wieku - jakie mogą  być tego przyczyny?

Żylaki nóg to nie tylko problem natury estetycznej, lecz przede wszystkim choroba, która może stanowić poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Najczęściej pojawiają się po ukończeniu 40 roku życia, przy czym zdecydowanie częściej występują u kobiet, niż u mężczyzn. Czasami jednak zdarza się, że żylaki mogą pojawić się w dużo młodszym wieku, także u dzieci. Co może być tego przyczyną?

Czytaj dalej

W jaki sposób powstaje przepuklina brzuszna i jak się jej pozbyć?

Przepuklina brzuszna to skutek przesunięcia się narządów wewnętrznych znajdujących się w jamie brzusznej, szczególnie jelit poza jej granice. Schorzenie może występować u osób z otyłością, mężczyzn z problemem prostaty, kobiet w ciąży czy tych wykonujących ciężką pracę fizyczną. Wykonanie zabiegu chirurgicznego pozwala usunąć przepuklinę i wrócić do pełni zdrowia.

Czytaj dalej