Centrum Medyczne Suliga - chirurgia plastyczna

Blog

Jaki jest sposób na opadające powieki?

Opadające powieki to problem, z którym zmaga się wiele osób. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje różnorodne zabiegi, które pomagają przywrócić młodzieńczy wygląd. W niniejszym artykule omówimy dwa z nich.

Czytaj dalej

Wskazania do usunięcia znamion skórnych - jakie zmiany należy usuwać?

Znamiona skórne to zmiany, które mogą pojawić się na skórze w różnych okresach życia. Choć większość z nich jest niegroźna, niektóre mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Dlatego warto wiedzieć, kiedy warto wykonać usuwanie znamion i jakie zmiany należy usuwać.

Czytaj dalej

Jak odpowiednio dbać o piersi po operacji powiększania?

Operacja powiększania piersi jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w Polsce. Aby osiągnąć optymalne rezultaty i uniknąć powikłań, ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarskich oraz odpowiednia pielęgnacja piersi zarówno przed, jak i po operacji. W niniejszym wpisie podpowiemy, jak prawidłowo dbać o piersi po zabiegu powiększania ich objętości.

Czytaj dalej

W jaki sposób dbać o nogi po usunięciu żylaków?

Po usunięciu żylaków ważne jest odpowiednie dbanie o nogi, aby wspomóc proces gojenia i zapobiec ewentualnym powikłaniom. Oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji nóg po usunięciu żylaków.

Czytaj dalej

Jakie są przyczyny powstawania żylaków?

Żylaki to problem nie tylko natury estetycznej, lecz przede wszystkim zdrowotny. Nieleczone mogą być przyczyną bólu, a w skrajnych przypadkach nawet zagrozić życiu pacjenta. Czym w zasadzie są żylaki i jak dochodzi do ich powstawania? O tym opowiemy w dzisiejszym wpisie.

Czytaj dalej

Jakimi metodami można leczyć żylaki?

Niestety wciąż wiele osób bagatelizuje żylaki, traktując je głównie jako problem natury estetycznej. Tymczasem nieleczone żylaki mogą stanowić spore zagrożenie dla zdrowia, a z biegiem czasu zaczną uprzykrzać życie, powodując ból. Jak walczyć z żylakami, by cieszyć się zdrowymi, sprawnymi nogami?

Czytaj dalej