Centrum Medyczne Suliga - chirurgia plastyczna

Metody powiększania piersi


Biust jest bardzo istotną częścią ciała każdej kobiety. Jest on jednym z podstawowych atrybutów kobiecości, dlatego większość Pań marzy o ładnym, kształtnym, jędrnym i pełnym biuście. Niestety nie każda kobieta ma tyle szczęścia, że rodzi się z idealnymi piersiami. Na szczęście w dzisiejszych czasach chirurgia plastyczna oferuje kobietom kilka metod powiększania piersi, więc każda Pani niezadowolona ze swojego biustu, może zgłosić się do naszej kliniki, gdzie korzystając z pomocy specjalisty, wybierze jedną z nich. Często operacja powiększenia piersi jest jednym sposobem, aby kobieta odzyskała pewność siebie i poczuła się atrakcyjna.

Jakie są metody powiększania piersi?

1. Implanty

Jedną z najpopularniejszych metod powiększania piersi jest zastosowanie specjalnych implantów, czyli specyficznych wypełniaczy zwanych także endoprotezami. W czasie zabiegu operacyjnego chirurg plastyczny wszczepia je do kobiecych piersi. Wyróżniamy kilka rodzajów samych implantów pod względem substancji, która je wypełnia: silikonowe, z solą fizjologiczną lub kombinowane, czyli takie, gdzie wypełnienie składa się częściowo z soli fizjologicznej, a częściowo z silikonu. Implanty różnią się między sobą także kształtem i wielkością. Przed operacją lekarz wspólnie z pacjentką wybiera ich odpowiedni rodzaj. Do wyboru mamy implanty o kształcie anatomicznym lub okrągłym. Implanty anatomiczne to protezy, które poszerzają się ku dołowi, a ich kształt najbardziej przypomina kroplę czy łzę. Tego rodzaju protezy odpowiadają naturalnemu kształtowi piersi, które mają pełniejszy biegun dolny, a biegun górny jest w nich mniejszy. Implanty okrągłe dają efekt bardziej podniesionych piersi, które wyglądają nieco mniej naturalnie. Lekarz ustala także z pacjentką ich dokładną lokalizację tak, aby efekt operacji jak najlepiej spełniał jej oczekiwania.

2. Powiększanie biusty kwasem hialuronowym

To metoda zdecydowanie mniej inwazyjna od operacji, jednak jej efekty są stosunkowo krótkotrwałe (utrzymują się od 18 do 30 miesięcy). Zabieg polega na wykonaniu małych nacięć pod pachą i wprowadzenie przez nie kaniuli. Przez nią podawany jest kwas hialuronowy w formie żelowej. Piersi po takim zabiegu są większe i jędrne, jednak aby efekt się utrzymał, zaleca się dostrzykiwanie odpowiedniej ilości kwasu co kilka miesięcy.

3. Powiększanie piersi z wykorzystaniem własnego tłuszczu

Ta metoda polega na przeszczepieniu odpowiednio przygotowanych żywych komórek tłuszczowych wyciętych z innego miejsca w ciele pacjentki w biust. Najczęściej tłuszcz jest pozyskiwany z okolic pośladków, ud wewnętrznych lub zewnętrznych. Dzięki zastosowaniu tej metody eliminowane jest ryzyko reakcji immunologicznej.

Wróć