Centrum Medyczne Suliga - chirurgia plastyczna

Krzywa przegroda nosowa, a potencjalne komplikacje zdrowotne


Mocno skrzywiona przegroda nosowa to nie tylko problem natury estetycznej. Dla wielu osób, znaczne odchylenie od normy, jeżeli chodzi o krzywiznę nosa, może mieć konsekwencje zdrowotne.

Co zrobić w przypadku krzywej przegrody?

Osoby, które posiadają krzywą przegrodę, często mają problem z oddychaniem, co przekłada się na wiele nieprzyjemnych objawów. Septoplastyka, czyli operacja chirurgiczna przegrody nosa, pomaga pacjentom odzyskać prawidłowy komfort życia.

Mniejszy dopływ powietrza

Komplikacje zdrowotne związane z krzywizną przegrody nosowej są bardzo złożone. Osoba, której dotyka to schorzenie, musi liczyć się z utrudnionym oddychaniem. Mniejszy dopływ tlenu sprawia, że u chorych pojawia się duża senność i zmęczenie. Mogą występować również częste bóle głowy i krwawienie z nosa. Ponadto, osoby zmagające się z tym schorzeniem, często głośno chrapią i dotyka ich bezdech senny. Kolejnymi przykrymi konsekwencjami są obrzeżki śluzówki, a w konsekwencji zapalenie zatok przynosowych. Wszystkie te dolegliwości w znacznej mierze utrudniają codzienna aktywność, są bardzo męczące i niebezpieczne dla zdrowia i życia osób mających krzywą przegrodę.

Operacja, która przynosi ulgę

Chorzy, którzy chcą szybko pozbyć się nieprzyjemności związanych z krzywą przegrodą, mogą poddać się operacji chirurgicznej. Septoplastyka ma na celu przywrócenie prawidłowego oddychania przez nos. Decydując się na takie działanie, warto sięgnąć po specjalistów, którzy dokładnie przygotują pacjenta do zasięgu. Jest to operacja, która nie zawsze wymaga wykonanie znieczulenia ogólnego. Po zabiegu nie ma konieczności noszenia opatrunków, jedynie mogą pojawić się mały obrzęk, a po tygodniu konieczne jest ściągnięcie szwów wewnętrznych.

 

Wróć