Centrum Medyczne Suliga - chirurgia plastyczna

Jakie badania należy wykonać przed operacją powiększenia piersi?


Operacja powiększenia piersi jest dużą ingerencją chirurgiczną, do której należy się odpowiednio przygotować i wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Właśnie dlatego konieczne jest wykonanie kompletu badań, które zmniejszą ryzyko w czasie zabiegu i zwiększą szansę na jego oczekiwane zakończenie. Jakie badania są konieczne przed tak poważną operacją chirurgiczną?

Badania, jakie musisz koniecznie wykonać

Istnieją badania, które można w tym przypadku uznać za oczywiste, takie jak USG piersi, czy mammografia, jednak lekarz z pewnością zaleci jeszcze szereg innych niezbędnych do przeprowadzenia. Znaczenie tu ma oczywiście również w jaki sposób ma być wykonana operacja plastyczna, jednak zależnie od tego, lekarz może zalecić wykonanie takich badań jak: grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki, anty HBs, kreatynina, HBs antygen, anty-HCV, EKG czy RTG klatki piersiowej. Oczywiście powinniśmy badać się regularnie, w związku z czym większość wyników będziemy mieć aktualnych, jednak może zachodzić konieczność przeprowadzenia dodatkowych testów.

Czasem wymagane jest zaświadczenie od lekarza internisty, które będzie potwierdzać, że nie ma przeciwwskazań do wykonania danego zabiegu. Mimo wszystko musimy zdawać sobie sprawę, że większość z niezbędnych badań, wykonywana jest, jako profilaktyka groźnych chorób, które mogą być przeciwwskazaniem nie tylko do operacji, ale i to implantów. 

Badania po operacji 

Warto pamiętać, że również po operacji konieczne jest wykonanie kompletu badań. Również jakiś czas po niej, aby mieć pewność, że z naszym zdrowiem wszystko w porządku, a wszczepiony implant w żaden sposób na nie wpłynął. Jest to kwestia naszego bezpieczeństwa. Musimy bowiem pamiętać, że jest to ciało obce w tkankach, sztuczna substancja, która może zostać różnie przyjęta przez nasz organizm, dlatego zawsze należy zachować szczególna czujność, pilnować badań kontrolnych i wizyt u specjalisty, przynajmniej do czasu wygojenia.

Wróć