Centrum Medyczne Suliga - chirurgia plastyczna

Jaki jest sposób na opadające powieki?


Opadające powieki to problem, z którym zmaga się wiele osób. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje różnorodne zabiegi, które pomagają przywrócić młodzieńczy wygląd. W niniejszym artykule omówimy dwa z nich.

Plastyka powiek - chirurgiczne rozwiązanie problemu opadających powiek

Jednym z najbardziej popularnych i skutecznych sposobów na opadające powieki jest plastyka powiek, czyli zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu z okolic oczu. Zabieg ten pozwala nie tylko poprawić wygląd, ale także polepszyć komfort życia pacjenta, gdyż opadające powieki mogą utrudniać widzenie. Plastyka powiek przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym i trwa zwykle około godziny. Po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnych okładów oraz stosowanie kropli do oczu, a czas rekonwalescencji wynosi zwykle od 7 do 14 dni. Warto jednak pamiętać, że plastyka powiek może być inwazyjna i niesie za sobą ryzyko powikłań, takich jak krwiaki czy zakażenia - zwłaszcza przeprowadzony przez niekompetentną osobę.

Alternatywne metody niwelowania opadających powiek

Dla osób, które obawiają się zabiegów chirurgicznych lub poszukują mniej inwazyjnych metod na opadające powieki, istnieje kilka alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich jest mezoterapia igłowa, która polega na wprowadzeniu do skóry substancji odżywczych i regenerujących, pobudzających produkcję kolagenu oraz elastyny. Zabieg ten przyczynia się do wygładzenia i ujędrnienia skóry wokół oczu, co sprawia, że opadające powieki stają się mniej widoczne. Kolejną opcją jest stosowanie specjalistycznych kremów i serum zawierających składniki aktywne, takie jak retinol czy witamina C, które pomagają zwalczyć oznaki starzenia się skóry. Warto również pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji okolic oczu oraz regularnym wykonywaniu ćwiczeń gimnastyki twarzy, które wzmacniają mięśnie, aby plastyka powiek nie okazała się koniecznością.

Wróć